08.12.2022.
Obuka za izvođenje protivvazduhoplovnih dejstava
Pripadnici diviziona 250. raketne brigade za protivvazduhoplovna dejstva naoružanog artiljerijsko-raketnim sistemom „pancir S1“ realizuju intenzivnu obuku za izvođenje borbenih dejstava u defanzivnoj operaciji protivvazduhoplovne odbrane.
![](/multimedia/image/2022/Decembar/08/19535/1_1670511705.jpg)
Obuka obuhvata uvežbavanje posluga za borbeni rad i osnovno tehničko održavanje ovog sistema, a realizuje se radi unapređenja sposobnosti za angažovanje u stalno zadejstvovanim snagama za zaštitu vazdušnog prostora Republike Srbije.
U fokusu su taktička uvežbavanja borbenih posluga komandnog i borbenog vozila tokom kojih se usavršavaju procedure i proveravaju normirane radnje za posedanje vatrenog položaja, prevođenje sistema u različite stepene pripravnosti, popunu municijom i raketama, te efikasnost otklanjanja eventualnih zastoja i neispravnosti.
![](/multimedia/image/2022/Decembar/08/19535/2_1670511738.jpg)
Artiljerijsko-raketni sistem za PVD „pancir S1“ jedan je od najboljih i najsavremenijih u svojoj klasi. Njegovim uvezivanjem u sistem protivvazdušne odbrane unapređeni su vatrena moć i manevarske mogućnosti 250. raketne brigade za PVD, a time i ukupne sposobnosti Vojske Srbije za kontrolu i zaštitu vazdušnog prostora Republike Srbije.