Ministarstvo odbrane Republike Srbije

28.04.2024.

Uspeh vojnih sportista na 37. Beogradskom maratonu

Pripadnici Ministarstva odbrane i Vojske Srbije učestvovali su danas na 37. Beogradskom maratonu.

Pripadnik Sportske jedinice Vojne akademije vodnik Đuro Borbelj osvojio je titulu prvaka Srbije u maratonu i odbranio prošlogodišnju titulu istrčavši stazu za 2 sata 33 minuta i 46 sekundi. Vodnik Borbelj je i kao član atletske reprezentacije Srbije na Prvenstvu Balkana zauzeo peto mesto u pojedinačnom plasmanu.

U trci na 10 kilometara, u ženskoj konkurenciji, slavila je kapetan prve klase iz Odreda vojne policije specijalne namene „Kobre“ Nevena Jovanović  koja je za 37 minuta i 24 sekunde istrčala takmičarsku deonicu, dok je treće mesto i bronzano odličje, u muškoj konkurenciji, osvojio potpukovnik Nenad Milosavljević iz Vojne akademije.

U takmičarskom delu učestvovalo je oko 200 profesionalnih vojnih lica, kadeta i učenika koji su nastupali u maratonskoj trci na 42 kilometra i 195 metara, polumaratonskoj trci na 21 kilometar i 97 metara i u trci na 10 kilometara gde su ostvarili izuzetne rezultate.

Današnja tradicionalna sportska manifestacija u Beogradu okupila je preko 13.000 učesnika iz 70 zemalja.