Ministarstvo odbrane Republike Srbije
 
05.09.2019.

Štrajk glađu neće doprineti rešenju stambenog pitanja lica u „Bristolu“




Neshvatljivo je da pojedini neodgovorni političari izjavljuju da su zabrinuti za zdravlje lica koja su ostala u nekadašnjem hotelu „Bristol“, istovremeno ih podstičući da tu ostanu i da i dalje traže trajni stambeni smeštaj mimo zakona i procedura koje im je Ministarstvo odbrane jasno predočilo. Takvim postupanjem daju lažnu nadu licima u „Bristolu“ da mogu nezakonito dobiti trajni stambeni smeštaj, navodi u pisanoj izjavi portparol Ministarstva odbrane i Vojske Srbije major Milan Gujanica.
 
Povodom najavljenog štrajka glađu lica koja su ostala u „Bristolu“, Ministarstvo odbrane formiralo je dežurni medicinski tim koji nekoliko puta dnevno obilazi lica i ako je potrebno pruža medicinsku pomoć. Tokom dana ekipa je već izvršila zdravstveni pregled lica, a pored redovnih obilazaka spremna je da im ukaže i hitnu medicinsku pomoć.  
 
Pozivamo lica koja su ostala u „Bristolu“ da se odmah usele u stanove koje su već obišli u A bloku  u Beogradu, u skladu sa pravima koja ostvaruju, ističe major Gujanica, ukazujući na činjenicu da štrajk glađu neće promeniti stav Ministarstva odbrane da lica u „Bristolu“ svoje stambeno pitanje mogu rešiti samo u okviru zakona i utvrđene procedure, poštujući jedinstvenu rang-listu stambenih interesenata Ministarstva odbrane i Vojske Srbije na kojoj je 18.000 lica.
 
U izjavi portparola Ministarstva odbrane navodi se da bi dodelom trajnog stambenog rešenja licima koja su ostala u “Bristolu” i ostali stambeni interesenti imali pravo da tuže Ministarstvo odbrane i dobiju spor. Zbog sličnih kršenja zakona u 2008. godini, Ministarstvo odbrane je u poslednje dve godine isplatilo šest milijardi dinara na ime sudskih presuda po tužbama za diskriminaciju rezervista. Zato se takva kršenja zakona neće ponoviti ni u ovom niti u bilo kom drugom slučaju.