15.08.2019.
Ministar Vulin: Naši vojnici pokazali su izuzetnu obučenost i znanje
Ministar odbrane Aleksandar Vulin, na poziv beloruskog kolege general-potpukovnika Andreja Ravkova, prisustvovao je završnoj ceremoniji i podeli nagrada u disciplinama “Snajperska granica” i “Polarna zvezda” na Međunarodnim vojnim igrama u Belorusiji. Svečanosti je prisustvovao i načelnik Generalštaba Vojske Srbije general Milan Mojsilović.
Poslednja etapa takmičenja “Snajperska granica” je pojedinačna. U njoj su se nadmetali parovi snajperista iz različitih zemalja. Desetar Ivan Obrenović, pripadnik Specijalne brigade Vojske Srbije, osvojio je prvo mesto u konkurenciji mešovitih parova sa kolegom iz Oružanih snaga Uzbekistana. Medalje u toj kategoriji najbolje plasiranim ekipama uručio je ministar odbrane Aleksandar Vulin.
.jpg)
Ministar Vulin izjavio je da nam je “politika predsednika Aleksandra Vučića, politika vojne neutralnosti, omogućila da sarađujemo sa svim armijama i na istoku i na zapadu, i da smo zahvaljujući takvoj politici dočekani u Belorusiji kao najbliskija zemlja, kao zemlja koja se voli i poštuje”.
Čestitajući našoj ekipi uspeh na takmičenju, ministar Vulin je istakao da su pripadnici naših specijalnih jedinica u Belorusiji pokazali “izuzetnu obučenost i izuzetno znanje”.
- Sa zadovoljstvom mogu da kažem da smo osvojili najsjajnije odličje. Vojska Srbije će nastaviti da se oprema, da se obučava, nastaviće da poštuje politiku državnog rukovodstva i predsednika Vučića o vojnoj neutralnosti i baš zahvaljujući tome biće poštovana i cenjena gde god bude bila – rekao je srpski ministar odbrane.

“Snajperska granica”, takmičenje koje je organizovano na poligonu za obuku Vazdušno-desantne vojske Belorusije u Brestu, jedna je od 32 vojne discipline na ovogodišnjim Međunarodnim vojnim igrama. Vojne igre se od 3. do 17. avgusta održavaju istovremeno na 21 poligonu u 10 zemalja: Rusiji, Azerbejdžanu, Jermeniji, Belorusiji, Indiji, Iranu, Kazahstanu, Kini, Mongoliji i Uzbekistanu. Broj učesnika prelazi 5.000, svrstanih u 223 ekipe koje dolaze iz 39 zemalja iz Evrope, Azije, Afrike, Centralne i Latinske Amerike.

