Потписан Споразум о сарадњи између Министарства одбране и Олимпијског комитета Србије
Шеф делегације Републике Србије при Међународом савету за војне спортове (ЦИСМ) бригадни генерал у пензији Синиша Радовић и председник Олимпијског комитета Србије Божидар Маљковић данас су потписали Споразум о сарадњи у области спорта Министарства одбране и Олимпијског комитета Србије. Потписивању споразума присуствовао је државни секретар Александар Живковић.
Споразумом је регулисан правни оквир будуће сарадње, обавезе и одговорности потписника у активностима које се односе на развој и афирмацију спорта у Републици Србији. Успостављање партнерских односа значајно ће допринети унапређењу различитих видова повезивања спортских активности Олимпијског комитета Србије, Министарства одбране и Војске Србије, као и свеукупној афирмацији спорта у систему одбране.
Шеф делегације Републике Србије при ЦИСМ бригадни генерал у пензији Синиша Радовић истакао је да је потписани споразум резултат дугогодишње сарадње и да се очекује да додатно допринесе заједничким наступима војних спортиста и репрезентативаца Републике Србије на домаћем и међународном плану, као и сарадњи на плану едукације, опремања, заједничких тренинга и припрема.
- Војска Србије је институција у којој су психофизички најприпремљенији људи, оспособљени за свој посао, за извршавање задатака до крајњих физичких граница, што је и карактеристика за врхунски спорт. Ми смо то показали и прошле године, када су репрезентативци Србије из олимпијских и неолимпијских спортова учествовали на Светским војним играма и освојили три медаље. Наставићемо тим путем, али не само у смислу врхунског спорта и постизања врхунских резултата на домаћем и међународном плану, већ и на плану развоја школског и универзитетског спорта – поручио је Радовић.
Председник Олимпијског комитета Србије Божидар Маљковић такође сматра да сарадња две институције носи бројне могућности за развој спорта и спортиста.
- Ко ће боље да учи војску борилачким вештинама од наших шампиона Мајдова, Кукоља, Милице Мандић, од наших рвача Штефанека, Немеша? Ко ће боље да их учи пливању него наши пливачи? Биологија чини своје и врхунски спортиста не може целога живота да се бави врхунским спортом – рекао је Маљковић и додао да Олимпијски комитет Србије годинама уназад користи богату инфраструктуру Војске Србије, пре свега капацитете Војне академије, те да се захваљујући одржавању разних догађаја у сарадњи са Министарством одбране и Војском Србије, попут Олимпијског дана, грађанима, а нарочито деци, пружа могућност да се упознају са историјом наше војске.
Потписивању споразума у Министарству одбране присуствовали су и потпредседници Олимпијског комитета Жарко Зечевић и Милица Мандић.