04.04.2018.
Унапређење сарадње Србије и Ирана
Министри одбране Републике Србије и Исламске Републике Иран, Александар Вулин и бригадни генерал Амир Хатами састали су се на маргинама седме Московске конференције о међународној безбедности.
![](/multimedia/image/2018/April/05/Sastanak%20ministara%20Srbije%20i%20Irana/Sastanak%20sa%20Iranom%20(2).jpg)
Тема састанка министара Вулина и Хатaмија била је унапређење сарадње двеју земаља.
Српски министар одбране захвалио је иранској страни на принципијелној подршци легитимним напорима Србије за очување суверенитета и територијалног интегритета на Косову и Метохији.
![](/multimedia/image/2018/April/05/Sastanak%20ministara%20Srbije%20i%20Irana/Sastanak%20sa%20Iranom%20(1).jpg)
Oн је изразио захвалност на позиву за реализацију званичне министарске посете Техерану те истакао да за постојеће потенцијале развоја војноекономске и војнотехничке сарадње постоји обострани интерес. Министар Вулин је рекао да је задовољан развојем односа две земље као и великим бројем посетилаца из Ирана Србији, захваљујући укидању виза.
У Техерану ће ускоро бити отворено Изасланство одбране Србије.